Квартирні крадіжки в Києві почастішали: як убезпечити своє майно - Комплекс «Столичный»
 

BlogКвартирні крадіжки в Києві почастішали: як убезпечити своє майно

Для наших співгромадян проблема вибору потаємних місць є завжди актуальною. Літній період обіцяє бути багатим на квартирні крадіжки. Фахівці прогнозують збільшення подібних випадків до 20-30%.

Враховуючи факт, що житло пересічних українців не обладнане системами захисту (в Києві на 800 тис. квартир системи сигналізації встановлені тільки в 80000 помешканнях), для злочинців відкриваються великі можливості..

Ми вирішили з’ясувати, яким чином українці вирішують питання збереження свого майна і грошей, і чи надійно ховають їх від злодіїв.

Найкращі способи організації схованок

Наші співгромадяни не вирізняються особливою винахідливістю в питаннях визначення схованок. Дуже часто вони ховають цінні речі в усім відомих місцях ¬– під матраци, подушки, в одязі і т.д. Люди думають, що грабіжники не помітять їх схованки і пройдуть повз. Перелік найвідоміших потаємних місць, які користуються популярністю в українців:

  1. Ліжка, матраци та постільна білизна.
  2. Тумбочки, шафи, книжкові полиці, банки з крупами, квіткові горщики.
  3. Побутові прилади та техніка.
  4. Вентиляція.
  5. Зливні бачки, потаємні місця за картинами, годинниками, килимами і дзеркалами.

Зазвичай грабіжники такі місця перевіряють в першу чергу, адже їм вони відомі давно. Експерти стверджують, що перед здійсненням крадіжки злочинці здійснюють ретельну підготовку. Вони стежать за об’єктом і вивчають розпорядок дня господарів помешкання, щоб визначити час їхньої відсутності. Для здійснення самої операції потрібно всього декілька хвилин, але дії грабіжників зазвичай сплановані до дрібниць. Слід зауважити, що правоохоронні органи не надто охоче беруться за розслідування таких випадків, тому шансів повернути вкрадене, за рідкісними винятками, майже немає. Крім того, потрібно ще довести правоохоронцям, що ви дійсно є власником вкраденого майна, показати чеки на покупку і т.д. Це означає, що господарі повинні бути підготовленими до крадіжки ще перед її здійсненням.

Фахівці рекомендують ніколи не зберігати цінні речі на видних місцях і в легкій доступності. Найкраще ховати таким чином, щоб злочинцям довелося витратити на їх пошуки якомога більше часу. Такою схованкою може бути і звичайний сейф, обладнаний замком.

Хоч яких би зусиль не докладали грабіжники, все ж залишаються місця, куди вони рідко здогадаються заглянути:

  1. На карниз: всередині його є порожнеча, тому там легко можна сховати гроші або навіть коштовності невеликих розмірів.
  2. Верхня частина в міжкімнатних дверях – там можна зробити схованку.
  3. Закриті порожнини в меблях і підвіконнях.

Фахівці з безпеки радять проявляти креативність в питанні захисту своїх грошей і цінностей від грабіжників. Але юристи також відзначають, що зайва винахідливість може і зашкодити. Наприклад, співробітники карного розшуку Одеси якось розповіли історію про те, як моряк у відставці обладнав у своїй квартирі сирену з підводного човна на пам’ять про роки служби. Коли грабіжник потрапив у квартиру і сирена спрацювала, він миттєво помер від страху прямо на місці.

Як протидіяти злодіям

Найкращий спосіб захистити своє житло – це хороші відносини з сусідами. У випадку вашої тривалої відсутності можна попросити їх наглядати за вашими вхідними дверима, чи немає на них сигнальних знаків. Цими знаками можуть бути шматочки паперу, сигаретної обгортки і навіть звичайні нитки – злодії дуже винахідливі і вміють працювати тихо і непомітно. Експерти стверджують, що часто грабіжники для перевірки присутності господарів встановлюють нитку в замкову щілину. Якщо вона залишається на місці довгий час, значить, двері ніхто не відкриває. А це означає, що можна сміливо «працювати».

Якість самого замку відіграє важливу роль: від того, наскільки він надійний, залежить швидкість вторгнення злодіїв в ваше житло. Цей процес може зайняти від тридцяти секунд до п’яти хвилин, стільки ж часу потрібно для огляду приміщення. Якщо грабіжник знає всі деталі заздалегідь, то операція триває не більше тридцяти секунд. Це означає, що навіть сигналізація не стане перешкодою для скоєння крадіжки. Тому господар повинен зробити так, щоб весь процес був максимально довгим і складним.

Як відзначають експерти, ідеальний варіант – це подвійні вхідні двері. Причому одна частина конструкції може бути простою, а друга –  більш складною, а не навпаки, як деякі вважають. Якщо злочинець легко відкриє перші двері, то, щоб відкрити другі, йому знадобиться більше часу, а це додаткові можливості для охоронної служби.
Спеціалісти рекомендують встановити в помешканні систему доступу з контролю відбитків пальців виключно членів сім’ї. Для цього можна вибрати декілька кімнат і обладнати їх пристроєм для зчитування даних тільки близьких людей. Від проникнення через вікна і балкон може захистити спеціальна фурнітура та додаткові ролети. Таким чином, чим більше складних пристроїв і замків в квартирі, тим менша ймовірність того, що грабіжники зможуть в неї проникнути.

Альтернативний варіант, який допоможе зберегти цінні речі на час вашої відсутності – орендувати невеликий склад в контейнері або, як його ще називають, міні склад у професійного оператора індивідуального зберігання речей «ОЛК Столичний».
Ви можете орендувати будь-яку площу і на будь-який термін, навіть на один тиждень. Ваші речі будуть  під наглядом, і Ви зможете не турбуватись за їх цілісність. Все як в камері схову – тільки власний склад, свій маленький склад. Телефонуйте, ми завжди готові Вам оперативно допомогти.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Captcha Plus loading...

Зв’яжіться з нами зараз

Зв’язок із нами

0 800 33 96 26

Телефонуйте нам безкоштовно з усіх стаціонарних і мобільних номерів в Україні

[email protected]