Історія складських господарств і логістики - Комплекс «Столичный»
 

BlogІсторія складських господарств і логістики

Історія складського господарства сягає своїм корінням сивої давнини, адже збереження запасів продовольства була актуальна у всі часи. З розвитком людства розвивалася і система складського зберігання.

Склади в древніх цивілізаціях Єгипту, Фінікії, Греції, Риму

Складське господарство було добре розвинене ще в Стародавньому Єгипті. У давньоєгипетських містах виділялися окремі приміщення для різних товарних груп, застосовувалося кольорове кодування запасів. Добре розвинена була складська система і в Фінікії, оскільки фінікійці вели велику торгівлю з багатьма країнами того часу.

организация хранения товаров и грузов

У Стародавній Греції вперше з’явилося поняття роздрібної та оптової торгівлі. Саме грецькі оптові торговці розробили систему продажів через зразки товарів, в той час як оптова партія товару зберігалася на складе.

Но справжній розквіт систем складського зберігання почався в Стародавньому Римі. Саме тут зародилася система дистрибуції продовольчих товарів, для чого було побудовано понад триста складів. Звідси продовольство розвозять у всі куточки країни.

Римські склади мали досить велику площу, оснащувалися дренажем і вентиляцією, прикрашалися мозаїчними картинами і кольоровими вітражамі.После падіння Риму зруйнувалася система торгівлі і, відповідно, і система дистрибуції. Протягом декількох століть в цій області спостерігалась повна дезорганізація.

Складська система в Європі і США в X-XX століттях

Відродження торгівлі почалося в Італії в X столітті. Найбільшим портом того часу була Венеція, де і з’явилася розвинена складська система. Велику роль в розвиток галузі внесли гільдії робочих Англії, Франції та інших європейських государств.

В США система складського господарства почала розвиватися ще в XVII столітті, з появою перших колоніальних поселень. А з розширенням меж на Захід почався нестримне зростання торгівлі та розвиток логістики. У 30-х роках XX століття в Америці з’явилися аналоги сучасних складських комплексів. Почала розвиватися оптова торгівля, з’явилися перші мережеві магазини. Після закінчення Другої світової війни зростання виробництва і споживання став потужним стимулом для розвитку складського господарства і впровадження безлічі інноваційних технологій.

Склад для хранения вещей

У Росії розвинена складська система з’явилася в епоху Петра I, коли почали розвиватися торгові процеси з європейськими країнами. Для зберігання товарів були пристосовані просторі одноповерхові приміщення з окремими палатами для різних категорій вантажів.

Складська система в Україні

Склади в Україні почали розвиватися в 18-19-му століттях. Перші з них були одноповерховими, робоча висота їх становила 3-3,5 метра, а підлогу зазвичай знаходився на рівні землі.

В радянських часів в країні було побудовано безліч складських комплексів, ступінь їх технічного оснащення залежала від галузевої приналежності. Найбільш передові технології впроваджувалися в складах оборонного комплексу, інші, зокрема для товарів народного споживання, оснащувалися за залишковим принципом.

У 1980-х роках з’явилися перші автоматизовані комплекси.В кінці 1990-х – початку 2000-х на український ринок вийшли європейські та американські постачальники технологічного обладнання і програмних продуктів для оснащення складів. Почалося стрімке зростання складського господарства, що супроводжувався впровадженням інноваційних технологічних і технічних рішень.

Складське господарство і логістика в XXI столітті

Сучасний великий склад являє собою високотехнологічне споруда, яка виконує функції накопичення, зберігання і розподілу товарів. Він є елементом певної логістичної ланцюга і повинен забезпечувати безперебійне і ритмічне обслуговування потребітелей.

Сегодня в складські процеси повсюдно впроваджуються сучасні автоматизовані технології. Склади оснащуються сканерами штрих-кодів, терміналами збору даних, принтерами етикеток, електронними вагами та іншим комп’ютерним та електронним обладнанням. А всіма процесами управляє єдина інформаційно-програмна система, яка автоматизує діяльність. Такий підхід дозволяє оптимізувати всі процеси, знижує втрати від впливу людського фактора і забезпечує ведення обліку в реальному режимі часу.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Captcha Plus loading...

Зв’яжіться з нами зараз

Зв’язок із нами

0 800 33 96 26

Телефонуйте нам безкоштовно з усіх стаціонарних і мобільних номерів в Україні

[email protected]