Найповніший гід по сервісах та складах тимчасового зберігання 2024
Усі дані в статті оновлено станом на 1 жовтня 2024 року
Послуга індивідуального зберігання речей, яка вже понад півстоліття відома на Заході як Self Storage, впевнено набирає популярності і в Україні. Звісно, лідирує Київ, де найчисельніше і найплатоспроможніше населення.
Self-Storage – система проста: ви орендуєте свій маленький склад на будь-який термін, зазвичай від одного дня і до безкінечності. Склад – це ізольований бокс розміром від 1 до 30-40 м², зазвичай опалювальний, з цілодобовим доступом, відеоспостереженням та іншими різними перевагами. Існує варіант бюджетного рішення – оренда міні-складу в контейнері. Це вигідний варіант для зберігання речей, якщо температурний режим не є критичним.
Орендують бокси або контейнери, як фізичні особи для зберігання сезонних речей, для перетримки меблів чи обладнання під час ремонту або переїзду, так і бізнес-структури – інтернет-магазини, невеликі компанії, приватні підприємці.
Адже це так зручно — оренда складу будь-якого розміру на будь-який термін: хочеш на тиждень, хочеш на місяць, хочеш 1 метр, а хочеш 100 м²!
За кілька років столиця пройшла шлях від одного сервісу до десятків операторів і понад півсотні локацій. Вже не потрібно ламати голову, куди відвезти речі — склади є в кожному районі і щороку відкриваються нові й нові. Однак, навіть зараз Київ суттєво відстає за кількістю метрів на одну людину від більшості європейських міст.
Нижче ми розповімо про всі сервіси зберігання речей у Києві, щоб читачеві було легко й правильно зробити свій вибір.
В Україні існує Асоціація Компаній Індивідуального Зберігання (УАКІЗ). Вона захищає споживачів, своїх учасників і загалом поступово просуває галузь до європейських стандартів.
Тому в першу чергу розповімо про її основних членів:
Skladovka.UA (Столична Кладовка)

Розташована на Оболоні, за Епіцентром. Це один із найкращих сервісів у Києві. У 2023 році компанія отримала престижну нагороду в рейтингу найкращих товарів і послуг «Вибір Країни» в номінації «Сервіс зберігання речей».
Складовка понад 20 років професійно займається зберіганням речей, причому всі склади є у власності компанії, що надає додаткову гарантію і спокій клієнтам. Всього один склад тимчасового зберігання (з 2017 року), що дозволяє зосередитися на якісному обслуговуванні. Бокси від 1 до 40 кв. метрів. Але за бажанням вам підберуть і нестандартне рішення, наприклад, для зберігання довгого човна або важкого верстата.
Сервіс забезпечує надійні системи безпеки, багато боксів оснащені персональною сигналізацією, є карткова система доступу. Рівень цін ,зазвичай, трохи нижчий від середніх на ринку.
Комора

На ринку з початку 2016 року. Найбільший київський оператор – шість складів на 10 000 м² в управлінні на обох берегах Дніпра, а також один склад у Львові. Компанія ретельно стежить за своєю репутацією, тому зазвичай клієнти залишаються задоволеними.
Склади розташовані у вдалих місцях, що дозволяє забезпечити хороше завантаження, незважаючи на те, що ціни вищі за середні на ринку. Компанія досить креативна: допоможуть з доставкою, шоурумом і безкоштовним інтернетом. Максимальний розмір боксів у Коморі – 12 м².
Tetrisbox
Велика київська компанія, яка вийшла і на всеукраїнський рівень та відкрила 2 локації у Львові та одну в Одесі (де викупила місцеву компанію). У Києві компанія має 5 складів індивідуального зберігання, всі на правому березі. Тож за кількістю складів вони є лідерами ринку.
Тетріс виправдовує свою назву різноманітністю боксів, які надаються в оренду. Часто проводяться різні акції, незважаючи на середні ринкові ціни.
Загалом, якісний та гідний оператор.
Unibox

Перший оператор на лівому березі. Має два склади, але всі вони розташовані дуже близько один до одного, практично на одній вулиці. І хоча вважається, що лівобережний Київ трохи дешевший, ціни на оренду боксів в Юнібокс перевищують багато інших складів. Тим не менш, сервіс добре працює та має своїх вдячних клієнтів.
Особливість компанії в тому, що, крім звичайних боксів, у них є так звані VIP-бокси – покращеного зразка та розміром від 6 до 10 м². Вартість, звісно, ще вища.
SmartBox

Два не найбільших склади на правому березі, але їхній власник — відома в Києві мувінгова компанія «Ман». Тому якщо ви переїжджаєте та необхідно десь тимчасово зберігати своє майно — це найідеальніший варіант. Ціни немаленькі, але вам не доведеться відволікатися на замовлення автомобіля для переїзду, а разом, можливо, і дешевше. Саме з цієї причини склади майже не рекламуються через постійну заповненість.
Sklad City
Лівий берег, район метро Позняки. Розташовані на місці підземного паркінгу. Ціни не дуже високі. Відгуків чомусь небагато, але працюють вже сьомий рік, отже, люди в цілому задоволені.
Чердак
4 склади на двох берегах Дніпра. Ціни високі, хоча працює не цілодобово, що нижче за стандарт галузі і не дуже подобається низці клієнтів. Самі склади за розміром не дуже великі. Однак Чердак також надає послуги фулфілменту, тому це може бути цікавим для інтернет-магазинів.
Далі розповімо про гордих одинаків, які з якихось причин не захотіли стати членами Асоціації Компаній Індивідуального Зберігання
Свій Склад

Піонер сучасного Self-Storage в Україні. У 2014 році підприємці з Луганська відкрили перший «Свій Склад» у Києві. За цей час вони змогли пережити закриття одного складу (через знесення всієї промзони, де він розташовувався) і відкрили додатково 5 нових локацій на правому березі. Ціни трохи вищі за середні.
Знамениті зйомками кліпів і передач на своїй території, тим самим популяризуючи серед населення послуги індивідуального зберігання. Розміри складів сягають до 200 м².
Пропонують не лише оренду ізольованих боксів, але й застосовують відповідальне (відкрите) зберігання. Приймають на сезонне зберігання шини за окремим прайсом. Що цікаво, два склади розташовані прямо в підвалах сусідніх житлових будинків на Теремках.
SunPark
Величезний офісно-складський комплекс із розвиненою інфраструктурою на правому березі. Власники не змогли пройти повз розвиток цього бізнесу і запустили на своїй території оренду міні-складів SunBox. Сам сервіс досить гідний, але численні нарікання викликає можливість дістатися до орендованого приміщення. Велика територія, необхідно проходити через охорону, у неробочий час обмеження заїзду. Хоча ціни непогані, і наприкінці 2020 року компанія вирішила вийти за межі своєї території та відкрила локацію на Лівому березі в районі Троєщинського ринку, а вже під час війни й третій склад в районі Севастопольської площі.
Схованка
Не можемо не відзначити невеликий склад зберігання прямо в «ЖК Софія» на Софіївській Борщагівці. Сервіс працює переважно для мешканців цього величезного житлового комплексу, майже мікрорайону. Ціни вищі за середні, навіть дорогі, особливо на маленькі бокси. Але для місцевих це все одно дуже зручно!
На завершення цієї частини огляду ще кілька невеликих складів, й усі вони розташовані на території лівобережного Києва.
«Минисклад» – фактично перший київський склад, відкрився ще у 2009 році, але з якихось причин так і не виріс з цього часу. Розташований на орендованій частині великого паркінгу, все досить примітивно, але для мешканців прилеглих будинків, мабуть, зручно — тим більше що ціни низькі.
YellowBox – склад у гігантській промзоні на Віскозній. Пропонує лише великі бокси розміром 9 і 12 квадратних метрів, що робить його цікавим переважно для юридичних осіб або тих, кому потрібно зберігати великий обсяг речей. Ціни, мабуть, найнижчі серед існуючих на сьогодні.
A-Box – сервіс зберігання в Дарниці. Ціни привабливі, розміри боксів від 1 до 14 квадратних метрів. Працює не цілодобово, надають транспортні послуги. Інші деталі поки що складно оцінити, оскільки компанія відкрилася зовсім недавно.
Берлога – індивідуальні склади. Один із ветеранів на ринку переїздів у Києві, логістики та аутсорсингу вантажників, нарешті вирішив відкрити власний склад індивідуального зберігання. Одразу два склади – і обидва на Лівому березі. Є як закриті бокси, так і відкрите (відповідальне) зберігання. Ціни поки що середні, відгуків немає.
Але це ще не все. Ви прочитали огляд сервісів зберігання в боксах, комірках, складах – маленьких ізольованих приміщеннях всередині великих – відповідно, опалюваних, захищених і з низкою інших переваг. Але вельми серйозну конкуренцію їм складають компанії, що пропонують оренду міні-складів у морських контейнерах.
Таких компаній вже дуже багато, і вони розташовані в різних районах. І якщо споживачу не потрібне тепле середовище для речей, то навіщо платити більше?
Контейнер – це залізний ящик, сконструйований спеціально для морських перевезень – герметичний, сухий, надійний.
І почнемо огляд із компанії єдиного учасника УАКІЗ:
Мінісклад-24

Знаходяться на Оболоні. Перші в Києві почали пропонувати оренду контейнера під склад ще у 2016 році. Мабуть завдяки цьому їм вдається утримувати найнижчі ціни навіть на момент написання цієї статті (друга половина 2024 року). Цей фактор, разом із високою клієнтоорієнтованістю, порядністю та надійністю, забезпечує майже повну заповненість. Незважаючи на конкуренцію на ринку, тут часто існує бронь на контейнери, а люди часто записуються за місяць-два, щоб отримати місце.
Компанія вирішила не розпорошуватися та працює лише на одній локації.
Контейнери трьох розмірів: 5, 15 і 30 кв.м.
Далі коротко пройдемося по інших компаніях.
24 Склад

Друга на ринку компанія за стажем роботи. Три локації на Правому березі. Працюють з кінця 2018 року. Чотири розміри контейнерів – 5, 7.5, 15, 30 м².
Ціни стандартні для цього ринку, власна клієнтура є.
Юджин склад

Мережа складів-контейнерів у Києві. Сім майданчиків у хороших жвавих місцях і ще один у Львові. 4 розміри контейнерів. Ціни, як для контейнерів вище середніх. Компанія названа на честь її засновника – молодого підприємця з Києва.
Київсклад
Мережа складів по всьому Києву. І хоча працюють лише з середини 2020 року, вже мають цілих 10 майданчиків, навіть у центральному районі. Три основних розміри контейнерів. Ціни середні.
My Box. Ще одна велика мережа майданчиків з контейнерами для зберігання речей. Дев’ять локацій по всій території Києва. Чотири найпопулярніші розміри та середні ціни.
Big Box. Сервіс розвиває велика компанія з управління комерційною нерухомістю. Чотири майданчики. Чотири розміри контейнерів. Ціни середні.
Moisklad. Компанія однієї локації. Розташована в промисловій зоні на Оболоні. Має п’ять розмірів складів, ціни стандартні.
В цьому огляді ми перерахували всі діючі на сьогодні склади та сервіси тимчасового зберігання речей у Києві. Як бачите, їх вже достатньо багато, і ми впевнені, що як мінімум після війни статтю доведеться доповнювати.
Можливо, вам здається, що все добре і гладко, але і за цей короткий термін розвитку Київського Селф сторідж, встигли закритися вже кілька компаній, а деякі були змушені змінити місце локації. Можливо, на це вплинула війна, можливо інші фактори, але увічнимо їхні назви для історії. «HomeSklad», «Алло, Гараж», «Кладовки на Парковці», «YSB», «Big Box» та деякі інші.
Тому важливо! Обираючи склад – завжди в першу чергу цікавтесь, хто є власником складського приміщення.
А в наступній статті ми продовжимо розповідати про регіональний розвиток.
Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Суми – конкуренція зростає скрізь, але це ще краще для клієнтів, адже лише завдяки здоровій конкуренції бізнес вдосконалюється!
Слабкі вмирають – сильні стають кращими! А виграє споживач!