Блог

Зберігання автошин

Двічі на рік кожен автомобіліст стикається з необхідністю зміни шин на улюбленому авто. В цей самий час має сенс задуматися про те, як же правильно зберігати шини, щоб зберегти покришку та мати змогу безперешкодно використовувати її в наступному сезоні.

Умови зберігання як літної, так і зимової гуми однакові, та їх дотримання не тільки запобігає передчасному старінню шин, але й значно подовжує експлуатаційний термін виробів.

Зберігання автошин

Де зберігати шини?

Для того, щоб під час «не сезону», гума не встигла постарішати та потріскатися, тим самим створюючи чинник ризику на дорозі, в першу чергу, важливо визначити, де зберігати шини в період міжсезоння. Вологість – найлютіший ворог гуми. Тому, такі варіанти як сирий льох або ж вулична альтанка, навіть якщо і з навісом, можна навіть не розглядати. Шини не терплять палючого сонця і високих температур, тому для сезонного зберігання автошин виключаються також балкон, вулиця, та всі місця з прямими сонячними променями або джерелами тепла. Сухість, мінімальний рівень вологості і вентиляція - ось основні вимоги до умов зберігання. Сприятлива температура для гуми - 15-25 ºС. Так, шини із задоволенням проведуть свою зимову або ж літню відпустку в сухому та чистому підвалі, коморі, цегляному гаражі або спеціалізованому складі, виділеному для зберігання автошин.

Основні правила сезонного зберігання шин.

Коли ви вже обрали середовище проживання на найближчий сезон, що відповідає вимогам вологості і температури, потрібно вирішити, в якому ж положенні зберігати шини. Перед тим як зняти гуму, не забудьте позначити на кожній її призначення, наприклад: задня ліва. Для цього можна використовувати різнокольорові ковпачки на золотниках.
Грубою помилкою, котру допускають багато автовласників, є зберігання брудних шин. Потрібно очистити протектори від бруду та дрібних камінців, після чого вимити водою без використання засобів для чищення. Єдине, після того як шини висохли, можна використовувати спеціалізовані хімічні засоби, що призначені для консервації гуми.

Зберігання автомобільних шин залежить від того, в якому стані водій планує зберігати їх: з автомобільними дисками або ж без них. У першому випадку, зібрані покришки зберігаються в стопці або в підвішеному на гачки положенні. Укладаючи шини в стопку, пам’ятайте про періодичну зміну їх порядку розташування. У випадку, якщо шини будуть зберігатися без дисків, то допускається лише вертикальне положення з періодичним обертанням уздовж осі, з метою мінімізації навантаження на одну сторону виробу.

Ми не спеціалізований склад відповідального зберігання автошин. Але ви завжди можете орендувати в нас міні склад в контейнері та зберігати в ньому не лише шини та диски, а також запчастини, та безліч інших речей, що займають простір вашого житла.